واردات این مجموعه شامل ماشین آلات و تجهیزات خط تولید، لوازم یدکی (اسپیر) ، مواد نسوز و عایق و نیز مواد اولیه کارخانه می باشد.
مواد اولیه وارداتی کارخانه شامل خمیر الکترود ( Carbon Electrode Paste) و سِمی کُک (نیمه کک = Semi Coke) می باشند که در فرآیند تولید مورد استفاده قرار می گیرند.
خمیر الکترود:
خمیر الکترود (Electrode Paste) جهت تولید الکترودهای کوره سودربرگ و مصرف در کوره‌های قوس الکتریک به‌منظور تولید فرو آلیاژها استفاده می‌شود و نقش اصلی آن انتقال جریان الکتریکی از منبع به مواد داخل کوره می‌باشد که پس از پخت به شکل یک الکترود این کار را انجام می‌دهد. برای تولید خمیر الکترود از کک نفتی یا آنتراسیت کلسینه به همراه چسب‌های مخصوص استفاده می‌شود. الکترودها برمبنای مصرف به دو دسته تقسیم می‌شوند:
1- الکترود گرافیتی جهت تولید فولاد مرغوب که از نوع خالص‌تر کربن (کک سوزنی) که معمولاً بیش از 99 درصد کربن دارند تولید می‌شوند.
2- الکترودهای خمیری که در کوره‌های تولید فرو آلیاژ استفاده می‌شوند. خمیر الکترود ابتدا در یک غلاف(پوسته) آهنی ریخته شده و پس ازگرم شدن وتشکیل الکترود در غلاف پوسته فلزی عمل قوس زدن را شروع می‌کنند که به  الکترودها‌یی که به این شکل تولید می‌شوند الکترودهای سودربرگ (Soderberg electrode) نیز می‌گویند و به خاطر قیمتش مقرون به‌صرفه‌تر از الکترودهای گرافیتی می‌باشد. این کالا معمولا از کشور چین وارد کشورمی شود.